Digitální klíč (Wearable)


Digitální klíče jsou novou třídou chytrých zařízení, která uživatelé nosí na svém těle. Mají podobu hodinek, náramků, náhrdelníků, čepic nebo dokonce oblečení. Většinou se používají ve spojení s mobilním telefonem, ale mohou fungovat i samostatně, například k přístupu do auta nebo k jeho nastartování.

Společnost Alpha zavedla používání wearables pro snadné odemykání automobilů v reálném životě. Jedná se o skutečně pasivní ovládání automobilu bez nutnosti myslet na jakékoli další zařízení. Samozřejmě je možné v rámci tohoto přístupu využít i ovládání tlačítky. Případně lze wearables personalizovat tak, aby sloužilo jako univerzální otevírání domu nebo garážových vrat, a to pro různé uživatele.

Zařízení lze napájet buď vyměnitelnou lithiovou baterií s dlouhou životností nebo volitelně baterií s vestavěnou klasickou či bezdrátovou nabíječkou. Řešena byla také odolnost vůči vlivům prostředí nebo elektromagnetickému rušení. Přesnost a bezpečnost je zaručena použitím technologií jako je Bluetooth Low Energy, Ultra Wide Band nebo jejich kombinace.