Elektronická řídicí jednotka (ECU)


Elektronická řídicí jednotka (ECU) ve vozidlech slouží jako centralizovaný počítačový systém, který řídí a monitoruje různé funkce a systémy ve vozidle, včetně systémů ovládání dveří, zapalování a karoserie.

Pokud jde o systém ovládání dveří, ECU je zodpovědná za řízení funkcí zamykání a odemykání dveří. To může zahrnovat funkce, jako je dálkové bezklíčové odemykání, kdy řidič může dveře zamykat a odemykat na dálku pomocí dálkového ovládání nebo aplikace v chytrém telefonu. ECU může také řídit další funkce související s přístupem do vozidla jako jsou elektricky ovládaná okna, zrcátka a sedadla.

Pokud jde o systém zapalování, ECU je zodpovědná za řízení spouštění a vypínání motoru. ECU může být také zodpovědná za řízení funkcí, jako je systém proti krádeži vozidla, který může zahrnovat imobilizér, alarm a další bezpečnostní funkce.

Pokud jde o systém řízení karoserie, ECU odpovídá za řízení různých funkcí souvisejících s karoserií a podvozkem vozidla jako je systém osvětlení, klimatizace a odpružení. To může zahrnovat i systémy adaptivního odpružení využívající dálkové ovladače, jako je klávesnice ECAS, kterou dodává rovněž společnost Alpha.