O nás


O společnosti FAB

Společnost FAB byla založena již v roce 1911 a k původnímu výrobnímu programu firmy, tj. k výrobě stavebních, zadlabacích a nábytkových zámků včetně kování, přibyly od roku 1958 i zámky pro automobilový průmysl. Firma se tak postupně stala výhradním dodavatelem vložkových zámků pro celý sektor automobilového průmyslu v tehdejším Československu.

V roce 1996 se FAB spojil se skupinou ASSA ABLOY a díky tomuto spojení získal příležitost být součástí společnosti s celosvětovou působností v oblasti bezpečnostních zamykacích systémů.

Dlouholetá zkušenost s výrobou automobilových zámků byla ještě více zhodnocena v roce 2007, kdy se k FABu připojila společnost CE Marshall Ltd., jeden z předních britských dodavatelů zamykacích systémů pro osobní i užitková vozidla. S cílem zvětšit svůj globální dosah a nabídnout tak zákazníkům globální servis založila společnost FAB pobočky v Číně a v Mexiku.

Stále se zvyšující poptávka po zamykacích systémech s vysokým stupněm zabezpečení a rovněž s vysokým komfortem pro řidiče, motivuje společnost FAB zaměřovat se na sofistikované elektronické zabezpečovací systémy jako je dálkově ovládané zamykání nebo systém pasivního přístupu a startování motoru vozidla.

V roce 2016 se společnost FAB stává součástí japonské firmy ALPHA Corporation, která patří k lídrům mezi dodavateli inovativních řešení pro zamykací a zabezpečovací systémy vozidel.