Smart klíč (Bezkontaktní)


Smart klíč, známý také jako bezkontaktní klíč nebo klíč „push-to-start“, je bezklíčový vstupní systém, který umožňuje řidiči odemknout a nastartovat vozidlo bez použití fyzického klíče. Pokud je klíč v těsné blízkosti vozidla, komunikuje se systémem palubního počítače vozidla pomocí technologie radiofrekvenční identifikace (LF/RF), Ultra Wide Band (UWB) nebo Bluetooth.

Když se řidič přiblíží k vozidlu, vyšle smart klíč signál do počítače vozidla, který pak automaticky odemkne dveře. Po vstupu do vozidla může řidič nastartovat motor stisknutím tlačítka na palubní desce nebo konzole, aniž by musel vložit fyzický klíč do zapalování.

Kromě pohodlného bezklíčového odemykání a startování mohou naše chytré klíč zahrnovat i další funkce, jako je dálkové startování, které umožňuje řidiči nastartovat motor zvenčí vozidla, a hands-free přístup ke dveřím nebo kufru, který umožňuje řidiči otevřít kufr nebo dveře mávnutím nohy a aktivovat tak senzor pod zadním nárazníkem.

Smart klíč jsou v moderních vozidlech široce používány a staly se oblíbeným prvkem díky svému pohodlí a bezpečnostním výhodám. Výhodou je také alternativní použití společně s přístupem z mobilního telefonu nebo jiným sdílením chytrých klíčů.